Objednejte si termín pro svoji masáž!
Vitality Spa   |  Makrobiotické poradenství

Poradenství - Vám na míru

Tradiční čínská medicína slouží k prevenci a léčbě chronických nemocí. Zásadní je, abychom se snažili zdravě žít, dostatečně odpočívat, slušně a jednoduše jíst, na léčbu používat přírodnější formy např. byliny, čaje, důležité je i cvičení včetně dechového meditace, zamyšlení se nad sebou. Umět si na sebe najít čas, a k tomu všemu přidat ještě dietetiku, která je vyloženě zásadní.

Makrobiotika je systém léčebné výživy založený na rovnováze principů jin a jang. Jedná se o dvě opačné síly, které se vzájemně doplňují, jedna bez druhé nemůže existovat a měly by být vyvážené. Pokud jsme zdraví, jsou v rovnováze, pokud jsou v nerovnováze přichází nemoc.

Pevné zdraví a stálý pocit spokojenosti a radosti je něco, po čem toužíme všichni. Ve snaze uspokojit tyto touhy děláme velmi mnoho. Denní strava, která nám dodává energii potřebnou pro jakoukoliv naši činnost, je ale obvykle přehlížená a lidé ji často nepovažují za nástroj vlastní proměny. Zatímco někteří popírají sílu výživy, stále více lidí si uvědomuje, že to, co vložíme do úst, výrazně ovlivňuje kvalitu našeho života. Rčení "jste to, co jíte" je dobrou obrazovou připomínkou toho, že výběr potravin ovlivňuje veškerou naši činnost.

Makrobiotická strava potvrzuje názor, že člověk díky své pozici na vrcholu potravního řetězce má široký výběr potravin. Na planetě není potravina, kterou by makrobiotika zakazovala a lidé, kteří nemají dostatečné informace o makrobiotice mohou být tímto názorem zaskočeni. Správná strava je z pohledu čínské medicíny pro léčbu i prevenci zcela zásadní! Podle ní není žádné jídlo špatné, je jen důležité, jak ho upravíme, jak často a v jakém množství ho konzumujeme. Doporučuje se jíst vše, v ničem se neomezovat. Obecně se nedoporučuje jíst velké množství syrové zeleniny a ovoce, syrová strava zatěžuje slinivku. Nedoporučují se ledové nápoje, protože velmi ochlazují organismus. Také chléb obsahuje velké množství lepku, je pečený a tedy těžko stravitelný, zatěžuje střevo a oslabuje imunitu. Vždy je nejlepší používat co nejméně opracované potraviny, např.místo pečiva raději zrno.

Makrobiotika je zaměřena na principy rovnováhy v přírodě, podle kterých stanovuje které potraviny nejlépe prospívají zdraví a životnímu stylu každého jedince. Lidské potřeby se různí v závislosti na stavu zdraví, klimatu, životním stylu, vlivu našich předků, momentálních aktivitách či výdeji energie. Člověk, který žije ve velkém městě a pracuje na počítači bude potřebovat jinou stravu než zemědělec žijící a pracující v přírodě.

Je na každém z nás, abychom sami přišli na to, které potraviny a způsob jejich přípravy nejvíce odpovídají našim potřebám. Jestliže jsme schopni rozpoznat jednotlivé známky svých chyb, pak můžeme změnit svou stravu přiměřeným a vhodným způsobem. Můžeme obrátit směr vývoje svých nemocí a můžeme znovu získat pevné zdraví.

Nabízíme vám poradenství v oblasti Makrobiotického stravování zaměřené konkrétně pro vaši osobu.


 


 
 
 
up
Váš internetový prohlížeč je zastaralý. Nainstalujte si moderní prohlížeč např.: Firefox.