Vitality Spa   |  Masáže

Blahodárné masáže

Kouzlo lidského doteku, jímž je i masáž, harmonizuje celou bytost, po fyzické i psychické stránce, a může podstatně zlepšit zdravotní stav. Masáže vybudí vaše regenerační schopnosti a vitalitu, a nastartují samoozdravné síly v člověku.

Důležitá je také role masáže při pomoci od bolesti. Bolestivá místa na těle pacienta říkají mnohé nejen stavu těla ale i o starostech a problémech, které nás trápí. Masáž působí na většinu částí lidského organismu, přestože se masáží aktivuje v první řadě kůže, podkožní vazivo a svalstvo, a také klouby, šlachy, břišní orgány a některé žlázy.

Masáží dochází k lepšímu prokrvení kosterního svalstva a tím k i k odstranění škodlivých látek. Rozmasírování zatvrdlých míst přináší úlevu a zlepšení výkonu svalstva.

Neméně je důležitý účinek masáže na krevní oběh a lymfatický systém. Jeho rozprouděním dojde k lepšímu odvádění odpadních látek a toxinů z těla. Aktivuje také se zažívací trakt, peristaltika střev a vylučovací systém. Celkovou masáží se zvýší množství moče z 1500 ml až na 2400 ml za 24 hodin. Toto zvýšení je nutné doplňovat dodržování pitného režimu. Zvýšený příjem vody po masáži je pro celkový účinek klíčový.

V neposlední řadě každý ocení relaxační účinek masáže. O blahodárnosti lidského doteku a pohlazení nikdo nepohybuje. Potřebujeme ho již od dětství. V dospělosti ho potřebujeme úplně stejně, jen někdy životní osudy způsobí, že máme doteků nedostatek. Masáž nám pak může tuto potřebu částečně nahradit. Uvolnění mysli, uvolněné dýchání a odevzdání těla do rukou maséra pak přinese netušenou úlevu a uvolnění, které přetrvává i několik dní.
 
 
up
Váš internetový prohlížeč je zastaralý. Nainstalujte si moderní prohlížeč např.: Firefox.